You are here::
 
 

DÜŞÜNCE ÖZGÜRDÜR.

e-Posta Yazdır PDF

Açıkçası şaşkınlık içindeyim

Gençliğe daha iyi eğitim verilmediği için değil... Dünyada kapışılan öğrenciler olmadıkları için değil... Liseler, üniversiteler özgür eğitim ve araştırmanın yeri olmadığı için değil... Okullarında spor namına mesela yüzme havuzları olmadığı için değil... Test manyağı yapıldıkları için değil... Suratsız okullarda okudukları için değil... Dünyanın ilk 500 üniversitesine bile giren üniversiteleri olmadığı için değil... Adam gibi yurtları olmadığı için değil... Mezun olunca iş bulmakta zorlandıkları için değil...

19 Mayıs kulelerini, rap rap yürümeleri yapamadıkları için mi isyan halindesiniz!... öğrenciler o tuhaf jarse kıyafetleri giyemeyecekleri için mi isyan halindesiniz... 2008 teki gibi öğrencilerin statta öküzlerle itişip kakışıp yaralanmadıkları için mi isyan halindesiniz...

Sadece İstanbulda 135 tane kültür sanat merkezi var. Bunlarda en az birtane sahne var. Yine onlarca genç tiyatro grubu var. Çok daha etkin, çok daha etken etkinlikler tabikide yapılabilir.

İdeolojiyi siyaseti bir kenara bırakarak düşünelim. Hepimiz lise okuduk biliriz. Seçerlerdi okullarda boylu poslu erkekli kızlı bir grup öğrenciyi, sormazlardı dersin mi var, derdin mi var. Bizde derslerden yırttık diye seçilmeye çalışmazmıydık. Birde o ucuz ayakkabı şort ve tşörtler için dünyanın parasını toplarlardı. En az bir ayda eğitimi ve provası vardı onun, Hele ki kutlama günü hava kötüyse ertesi hafta kesin hastasın.

En acısıda ben devlet lisesinde okuyordum 5 lira verip 2 liralık kıyafetle metin oktay stadında sıranın bize gelmesini beklerken önümüzde floryadan bir kolej adidas eşofmanlarla step show yapmışlardı. Gösteri yapmaya giden bir grup öğrenciydik ama kendimizi nasıl hissettiğimizi varın siz düşünün gayri.

Konuyu fazla dağıtmaya gerek yok. Örneği sadece Kuzey Kore ve birkaç ülkede kalmış bu kutlamaların öğrencilerle yapılmasına karşıyım.

ANCAK 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINDA ASKER VATAN CADDESİNDEKİ GÖVDE GÖSTERİSİYLE, ATATÜRK'ÜN BİZE ARMAĞAN ETTİĞİ DÜNYANIN TEK ÇOCUK BAYRAMI OLAN 23 NİSANDA TÜM DÜNYA ÇOCUKLARININ KATILDIĞI ETKİNLİKLERİ İLE, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI (geçen yılki istisna dışında ) BOĞAZDA YAPILAN TÜM DÜNYAYA İBRET MUHTEŞEM GÖSTERİLERLE, VE 19 MAYISI KİMSEYİ İŞİNDEN VE EĞİTİMİNDEN ALIKOYMADAN ALTERNATİF ORGANİZASYONLARLA KUTLAMAYA DEVAM ETMELİYİZ.

Biz Türküz. Bizim kahramanlarımız ne örümcekten adamlar, nede hayalde uçan taytlı pelerinli süpermanlardır. Bizim kahramanlarımız Süleyman'dır dünyayı titretir. Fatih' tir çağı değiştirir. Mustafa Kemal Atatürk' tür................................ ve o noktaları yazmakla dolduramazsınız.

Saygılarımla.

Yorumlar  

 
0 #3 Renato 14-05-2017 16:34
My brother recommended I would possibly like this blog.

He was totally right. This put up actually made my day.
You can not imagine simply how a lot time I had spent
for this information! Thanks!
Alıntı
 
 
0 #2 Adem Bostancı 15-01-2012 05:57
Mükemmel... Çok güzel ifade etmişsin...
Alıntı
 
 
+1 #1 Gökhan Şahin 15-01-2012 00:15
Yüreğine sağlık... Sözlerinin her kelimesine içtenlikle katıldığımı bildirirken, bazı kesimlerin sadece eleştiri olsun diye yapılanların neden yapıldığını ve halkımız için iyi mi yoksa kötü mü olacağına bakmadan hunharca eleştiri yapmasını ise hayretle ve elemle izliyorum. Türkiye'de birşeyler değişiyor. Önceden insanlar değişir ama projeler değişmezdi, sıkıntı olurdu, darbe olurdu. Ama artık projeler değişiyor fakat bazı insanlar hala değişmemekte ısrar ediyorlar. Olay şudur ki biz büyük bir ülkeyiz, yıllarımızı kaybettik geri kaldık avrupa ülkelerinden, fakat büyüyoruz daha da büyüyeceğiz, geleceğe emin adımlarla ilerleyeceğiz ve ilerlerken geçmişimizden utanarak değil ona sımsıkı bağlanarak, örfümüzle, adetimizle, değerlerimizle yürüyeceğiz.

Saygılarımla...
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile